Arhitektuuri- ja disainipaviljon
+ projekti info
<
>
<
>

Arhitektuuri- ja disainipaviljoni arhitektuurivõistlus.
Võistlustöö „puukuup“ II koht
Ioannis Lykouras, Üllar Ambos, Pille Noole, Kaisa Lasner
2018
võistlus, II koht

Projekt:


Projekti autorid:

Projekti aasta:
Projekti staatus:

Projekt:

Projekti autorid:
Projekti aasta:
Projekti staatus:

Kaasaaegne tööruum on kokkusaamise koht, kus peab olema ideede jagamiseks inspireeriv keskkond. Paviljon, mis hõlmab endas disaini, arhitektuuri, innovatsiooni ja ettevõtlust, peab ruumi ja kuju poolest samuti peegeldama oma kasutajate mängulist, loomingulist ning ettearvamatut loomust.

Seetõttu põhineb projekt elementide süsteemil, kus erinevad geomeetrilised vormid on kuubikust välja lõigatud ning mida annab kokku panna igas suunas ja igast küljest. Sellest asjaolust tuleneb ka elementide nimetus ’puukuup’. Need on ruumilisel puitkarkassil vineeriga viimistletud elemendid, mis sobituvad kokku korrapärasesse ruudustikku. Nii nagu sõna ’puukuup’ võib lugeda nii edaspidi kui tagurpidi, ei ole elemendid ette nähtud moodustama ainult seina, lage või põrandat vaid on loodud toimima igas asendis nii väljas kui sees.

Mooduleid on võimalik tulevikus kasutada erinevate ruumide loomiseks, kas siis digitaalset keskkonda kasutades, kus kasutajal on võimalik omale sobilik kombinatsioon kokku panna kataloogist valitavatest elementidest või on

võimalik leida endale sobilik konfiguratsioon kasutades füüsilist mudelit, mida saab tellida/osta disainipoest, laduda kokku sobiv ruum, ning saata seejärel tootmisesse. Geomeetrilised moodulid annavad kasutajale võimaluse ennast väljendada luues erilise ja personaalse ruumi.

Käesolevat kinnistut kasutatakse praegu installatsioonide eksponeerimiseks. Uus paviljon on paigutatud kinnistule samuti nagu objekt või skulptuur, mis on maandunud ennast näitama teatud ajaks ja siis liigub uude asukohta. Lahendus näeb ette ka paigad, kus on endiselt võimalik paigutada installatsioone ning paviljoni lahkudes võib ka tema koha täita uus installatsioon.

Kinnistu asub kahe tiheda liiklusega tee vahel. Müra ja liikluse visuaalse piirajana näeb lahendus ette terve kinnistu katmise viljapõlluga, kust platsid installatsioonide ja paviljoni jaoks on välja lõigatud. Selline võõras ja mittelinnalik element loob paviljonile toreda kontrasti ümbritsevast ning samas annab aimu täiesti teistsugusest asukohast, kuhu paviljon võib järgmisena kolida.