IT-agentuuri peahoone
+ projekti info
<
>
<
>

IT-agentuuri peahoone arhitektuurivõistlus.
Võistlustöö „TURING“ I koht
Ioannis Lykouras, Üllar Ambos, Pille Noole, Erko Luhaaru, Jaan Kuusemets. Koostöös DAGOpen OÜ
2015-2016
valmis 2018

Projekt:


Projekti autorid:Projekti aasta:
Projekti staatus:

Projekt:

Projekti autorid:

Projekti aasta:
Projekti staatus:

Mereäärne kinnistu kuhu uus IT agentuuri peahoone on projekteeritud on osa suuremast alast, kus domineerivad ajalooliselt olulised suured ja monumentaalsed ehitised, nagu Linnahall, Patarei merekindlus ning Vesilennukite angaarid ning mis on osa suuremas nägemuses linna avanemisele mere suunas. Ülesande keerukus seisnes olemasoleva avatud keskkonna sidumisest väga introvertse programmiga ning luua arhitektuur, kus oleks tuntav tehnoloogia ja institutsionaalsus, mis peegeldaks agentuuri sisemist olemust.

Kompleks on jaotatud kaheks mahuks, mida eraldab vaatekoridor mere suunas. Hoone mahud jaotavad projekti etappideks.

Fassaadid on lihtsad ning elegantsed, peegeldades hoone konstruktiivset struktuuri ning sisemist jaotust. Peamine fassaadimaterjal on anodeeritud alumiinium, mis peegeldab valgust ning värve hoone ümbrusest ning nende muutumist ajas. Hoone range arhitektuur on vastandatud värvilise ning küllusliku halastusega lisades kogu kompleksile pehmema joone.

Aatriumid on koondatud hoone põhja poole vaatega merele. Hoone täiskõrguses avanevad aatriumid koondavad endas peamist vertikaalset tsirkulatsiooni ning puhkealasid. Maast laeni ning seinast seina avanevad suured klaaspinnad hajutavad sise- ja välisruumi piire ning loovad avara ja valgusküllase töökeskkonna.