Eramu Sakus
+ projekti info
<
>
<
>

Eramu ja abihoone Jälgimäel, Sakus
Kaisa Lasner. Koostöös DAGOpen OÜ
2018
valmis 2019

Projekt:

Projekti autorid:

Projekti aasta:
Projekti staatus:

Projekt:
Projekti autorid:
Projekti aasta:
Projekti staatus:

Planeeritud elamu koos abihoonega moodustavad ümbritseva männimetsaga harmoneeruva terviku. Hoone mahud on kavandatud lähtuvalt põhimõttest, et elamu maht oleks abihoonest selgelt eristuv. Seetõttu ongi elamu planeeritud kahekordsena ning sellele on liidetud ka garaaži maht. Garaaž asub elamu mahus tee poolses osas. Elamu paikneb krundi piiriga paralleelselt ning on liigendatud vastavalt ruumiprogrammile. Maja taha tekib varjatud majandusõu.  

Abihoone astub elamust eemale, et saun ja väliköök saaksid maksimaalselt õhtupäiksest ning et ei oleks varjatud vaated elamust hoovialale.

Nii tekib elamu ja abihoone vahele privaatsem piiritletud hooviala. Juurdepääsutee poole on planeeritud võimalikult vähe aknaid, et hooned saaksid avaneda lõuna- ja õhtupäikesele ning pakkuda kasutajatele maksimaalselt privaatsust. Abihoone otsas on sõrestikseinaga eraldatud panipaik. Hoovi poole on planeeritud terrassid ja kümblustünn.

Hooned on planeeritud lamekatusega. Peamiseks fassaadikatte materjaliks on männitüvede tooni horisontaalne laudis. Hooneid ilmestavad suured aknad, mis võimaldavad interjööris säilitada maksimaalse vahetu kontakti ümbritseva loodusega.