Maastikuhotelli moodul Monoliit
+ projekti info
<
>
<
>

Maastikuhotelli moodul Monoliit
Ioannis Lykouras, Üllar Ambos, Pille Noole, Kaisa Lasner
2021
eskiis

Projekt:

Projekti autorid:

Projekti aasta:
Projekti staatus:

Projekt:
Projekti autorid:
Projekti aasta:
Projekti staatus:

Monoliit on ettepanek maastikuhotelli mooduli kohta Kesk-Eestis. Asukoht on visuaalselt väga silmapaistev, ümbritsetud avatud maastikuga ja asub hotelli territooriumi peamise matkaraja lähedal. Oluline oli luua hoone, mis toimib maamärgina, kuid pakub ka hotellielanikele privaatsust. Monoliit on salapärane objekt, mis näeb välja ühtaegu loomulik ja kunstlik. Fassaad on tume ja vuukideta, ilma nähtavate avadeta sissepääsu küljes. Mööduja jaoks näeb monoliit rohkem välja nagu skulptuur ja vähem nagu hoone.

Eraldi musta puiduga kaetud rada läheb matkarajast kõrvale ja viib monoliidini, peatudes sellest mõne meetri kaugusel ilma otsese kontaktita.

Teele vastu avaneb luukuks, mis viib külastaja väikese trepiga üles monoliiti. Interjöör on välisilme loomulik jätk, tume ja hubane. Hotellitoa funktsioonid on jagatud erinevate tasandite vahel, sobides tihedalt vertikaalse objekti sisse. Monoliidi kaks tahku on aknad, mis avanevad vastavalt maastikule ja taevasse. Tumedad ja vaiksed interjöörid tekitavad külastajas turvatunnet kuid samas toovad esile ümbritseva maastiku, kui peamise fookuse.

Hoone on modulaarne, iga tahk on tehases valmistatud ja kohapeal kokku pandud. Põhikonstruktsioon on CLT sandwich paneelid, mille väliskatteks on õhuke tume harjatud terasleht.