Türi 9 kortermajad
+ projekti info
<
>
<
>

Türi 9 korterelamud
Ioannis Lykouras, Üllar Ambos, Pille Noole, Kaisa Lasner, Jaan Kuusemets. Koostöös DAGOpen OÜ, maastikuarhitektuur: VÄLI maastikuarhitektid, 3D renderid 2-10: Valge Mammut OÜ
2016-
töös

Projekt:
Projekti autorid:Projekti aasta:
Projekti staatus:

Projekt:
Projekti autorid:


Projekti aasta:
Projekti staatus:

Türi 9 elamukompleks on kujundatud väikeseks naabruskonnaks, kus hoovi ümber paiknevad neli pealtnäha erinevat, kuid samas kokkusobivat hoonet. Oma tuumas on neli hoonet peaaegu identsed, kuid varieeruvus saavutatakse kahe erineva fassaadimustri ja kahe erineva omavahel segatud värvilahenduse kasutamisega. Iga fassaad kasutab ka kahekordset astmelist avauste mustrit põrandast põrandani, et vältida vertikaalset kordumist ja muuta hooned vaheldusrikkamaks. Viimased korrused on ülejäänutest eraldatud, erineva mahu ja materjaliga ning suuremate ja luksuslikumate korteritega. Samas annab nende kergus koos katuse ja varikatustega kompleksile elegantsema silueti.

Hooned on omavahel ühendatud keldrikorrusega. Hoonete vahelise parkimiskorruse peal asuvad platvormid on kasutusel kõrgendatud esimese korruse korterite terrassidena ja on kujundatud samadel põhimõtetel nagu hoov. Hoone välisviimistluses vahelduvad heledad ja tumedad betoonipinnad, millele pakuvad soojemat aktsenti puidutoonis komposiitplaadid. Heleda ja tumeda vaheldumine erinevates majades jätkub ka interjööris.